Otomatik Hangar Kapıları

Hangar Kapıları, uçak, helikopter ve diğer hava taşıtlarının, deniz taşıtlarının, tramvay, trambus ve benzeri raylı taşıma araçlarının üretim, park ve bakımlarının yapıldığı hangar,tersane ve istasyonlarda giriş çıkşların kontrolünü sağlamak amacıyla tasarlanan ürünlerdir.

Çevre koşulları bakımından dayanıklılığın önemli olduğu, büyük ölçekli kapı açıklığı gerekli olan binalarda, ihtiyaca göre tipi, kanat sayısı vb özellikleri

Otomatik Hangar Kapıları

değişkenlik gösteren hangar kapılarının da olmazsa olmaz kuralları vardır. İnsana ve doğaya zarar vermeyecek şekilde çalışma güvenliği, binalardaki hareketler, rüzgar yükü, korozyon gibi dış etkenlere dayanıklılık her tip hangar kapısı için mutlaka sahip olması gereken özelliklerdir. Bu nedenle özel nitelikli kapılar oalarak projelendirilmesi gerekir.

Esdor Otomatik Hangar Kapıları açma kapasitesinin yüksekliği, açılma ve kapanma güvenliği, kullanma kolaylığı bakımından yüksek niteliklidir. 20 yılı aşkın Hangar Kapısı deneyimi ile tüm detaylar projelendirilir ve en yüksek standartlarda malzeme, teknoloji ve işçilik kullanılır. Gerilme gücü, Akma dayanımı, Elastikiyet modülü, Kesme modülü,Termal genleşme katsayısı, Sehimler (defleksiyon) ve Sabit Yük hesapları özel analiz programı ile hesaplanır. Korozyona karşı dayanıklı sağlam yapılı bileşenlerden oluşan Esdor Hangar Kapılarının açma genişliği ve yüksekliği ihtiyaca göre projelendirilerek uygulanır. Ayrıca kanat üzerinde pencere ve personel kapısına gerek duyulması halinde özel olarak tasarlanır.