KULLANICI DESTEKLERİ

Elbette. Otomatik kapınız yıllarca çalışmak ve size konforlu geçişler sağlamak üzere üretilmiştir. Ancak her ürün gibi otomatik kapılar da dikkatli ve özenli kullanılmalıdır.

ESDOR, WALDOOR ve KONE marka otomatik kapılarınız varsa lütfen aşağıdaki uyarıları dikkate alınız!

 1. Otomatik kapıların önünde, arkasında ya da arasında sürekli durulmamalıdır. Çocuklar ve evcil hayvanlar için bu konuda gerekli önlemleri almayı ihmal etmeyiniz.
 2. Otomatik kapıların temizliğini yaparken elektronik parçalar su ve nemden korunmalıdır. Aşındırmayan, yumuşak bir temizleyici kullanmalı, fazla suyu sıkılmış bir bezle temizledikten sonra kurulanmalıdır.
 3. Otomatik kapılar voltajın limitten aşağı düşmesi halinde çalışmaz. Bu bir arıza değildir. Lütfen müdahale etmeyiniz ve kapıyı çalıştırmayınız.
 4. Voltajın limitten yüksek olması halinde otomatik kapının kontrol ünitesi yanabilir. Bulunduğunuz bölgede böyle bir sorun varsa Otomatik Kapınızı kullanmadan önce mutlaka bu sorununuzu çözünüz.
 5. Herhangi bir arıza durumunda Otomatik kapınızı bir kere elinizle açınız veya kapatınız. Bunun dışında hiç bir zaman elle açma ve kapama yapmayınız, yapılmasına izin vermeyiniz. Arıza durumunda kullanma kılavuzunda yer alan bilgiler doğrultusunda yetkili servise haber veriniz.
 6. Otomatik kapılarınıza hiçbir nedenle kendiniz veya bir başkası tarafından farklı cihaz veya sistem entegrasyonu yaptırmayınız. Böyle bir durumda yetkili servislere haber vererek destek alınız.
 7. Yer temizliği yaparken toz,çamur vb. maddelerin Otomatik kapının altında ve özellikle alt kılavuz etrafında birikmemesine dikkat ediniz.
 8. Otomatik kapılarınızın fatura, kullanma kılavuzu ve garanti belgesini mutlaka saklayınız.
 9. Otomatik kapılarınızın verimli çalışması ve yıllarca ihtiyacınızı karşılaması için mutlaka yetkili servis ile Bakım Sözleşmesi yapınız.

Çeşitli sebeplerle yaşadığınız mekanı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Yeni yerleştiğiniz mekanda da önceki otomatik kapınızı kullanmak isteyebilir veya aynı mekanda farklı bir bölüme taşımak ihtiyacı duyabilirsiniz. Bu durumda kullandığınız markanın Yetkili Servisini arayarak söküm ve montaj talep edebilirsiniz.

ESDOR, WALDOOR ve KONE marka Otomatik kapılar yıllar boyunca çalışmak üzere tasarlanmış ürünler olmasının yanısıra dekorasyon ve yer değişikliğine de uygundur. Yeni dekorasyonunuza kolaylıkla adapte edilebilir ürünlerdir. Yetkili Servisi arayarak söküm ve montaj talep ederseniz mutlaka destek alırsınız. Ayrıca otomatik kapının kendi içinde yenilenmesi gereken parça veya modül olduğunda gerekli değişim hizmetini alabilirsiniz.

Önemli not!

Hiçbir elektronik cihazınızı farklı marka parçalarla entegre etmeye çalışmayınız.

Bütün elektronik cihazlar doğru ortamda, doğru kurulum ve bakım olması halinde kendine özgü en yüksek performansla ve yaşam döngüsü süresince size hizmet eder.

ESDOR, WALDOOR ve KONE otomatik kapılar yıllarca ilk günkü gibi ihtiyacınız karşılamak üzere tasarlamış ürünlerdir. Kullanma kılavuzlarında yer alan uyarıları dikkate alarak kullanmanız halinde hizmet vermeye devam eder.

Bir sorun olması durumunda yetkili servisi aramaktan kaçınmayınız. Ancak servisi aramadan önce aşağıda yer alan kontrolleri mutlaka yapnız. Bu kontroller kimi zaman servise gerek kalmadan sorunun giderilmesini sağlayabilir. Sorunun devam etmesi durumunda size yardıma gelen servis elemanına sorunu doğru rapor etmenize yarar. Böylece gereksiz zaman, emek ve para harcamaktan korunmuş olursunuz.

Kullanıcı Kontrolleri:

 1. Otomatik Kapınız çalışmıyorsa eneji olup olmadığını kontrol ediniz. Bunun için fişi bir kere çıkarıp yeniden takın. Ayrıca voltajın düşük olup olmadığını anlamaya çalışın.
 2. Otomatik Kapınız kapanmıyorsa fotosel gözünü inceleyin. Kir veya yapışan bir cisim varsa temizleyin.
 3. Otomatik Kapınızın çalışmasında dengesizlik farkediyorsanız döşmede toz, çamur vb.olabilir, lütfen temizleyin. Sürtünmeye sebep olacağnı düşündüğünüz cisimler varsa kaldırın.
 4. Otomatik Kapınız sürekli açılıp kapanıyorsa çevrede hareketli cisimler ( bitki,gölge, kar hareketleri) olup olmadığını kontrol edin. Hareket algılayıcı cihazınız etkileniyordur. Gereken önlemi alın.
 5. Otomatik Kapınız fişini çektiğinizde elinizle kolaylıkla hereket etmiyorsa kanatların altında toz veya yanlarda sürtünme olabilir.

Önerilen kontrolleri yapmanıza rağmen Otomatik Kapınız hala çalışmıyorsa en yakın yetkili servisten yardım isteyin. Kesinlikle kendiniz veya yapabileceğini söyleyen üçüncü kişilere müdahale ettirmeyin.

Otomatik Kapınızın uzun yıllar konforlu çalışması için yılda en az bir kez yetkili servise genel bakım yaptırın.

Maksimum bakım = Maksimum ömür

ELEKTRONİK CİHAZLAR ÖZENLİ SERVİS VE BAKIM İSTER

Temiz ortamlarda yaşamak, hastalanmadan önce alınması gereken önlemlerin başında gelir. Bu sebeple yaşam alanlarında tadilat veya bakım gereklidir.

Duvarların boyası veya kaplama ürünlerin bozulan kısımlarının onarılması, toz, is veya darbe sonucu kirlenen bölümlerin boyanması hijyen açısından önemlidir. Görüntü kirliliğinin giderilmesi de küçümsenmeyecek bir önlemdir. Bazen de taşınma, kiralama gibi sebeplerle genel bir dekorasyon değişikliği veya yenileme gerekebilir.

Sebebi ve türü ne olursa olsun yenileme işlemi yaparken otomatik kapılarınızın zarar görmemesi için özen gösteriniz. Elektrik kullanılarak yapılan işlemler esnasında mümkünse fişini çekip çalıştırmayınız. Çalışması gerekiyorsa voltaj değişiklikleri gibi elektriksel etkileşime karşı önlem alınız. Fiziki darbe almamasına, etrafında yapılacak boya gibi işlemlerden korunmasına, su ile temas etmemesine dikkat ediniz. Tüm yenileme işlemi bittikten sonra servis-bakım için yetkili servisi arayınız.

Otomatik kapınız hangi marka ise onun yetkili servisinden destek alınız.